DARMOWA DOSTAWA OD 150ZŁ * WYSYŁKA W 24H * Zamówienia do godz. 15:00 wysyłamy tego samego dnia!
Wersje językowe
Ekoświadoma marka, czyli #lesswaste krok po kroku 0
14.jpg

Żyjesz w duchu #lesswaste? My też! Zobacz, w jaki sposób dążymy do zmniejszenia ilości odpadów podczas pakowania kolorowych skarpetek Banana Socks.


Nie hoduj łosia w domu

Każdego roku na świecie rośnie ilość wytwarzanych śmieci, które zanieczyszczają środowisko, zalegając w lasach i pływając w oceanach. Minie aż 400 lat, zanim rozłożą się plastikowe torby wykorzystywane do pakowania zakupów, a wykonane z tworzyw sztucznych, zużyte butelki mogą nam towarzyszyć nawet przez 1000 lat. Wiele śmieci trafia na wysypiska, lecz wyrzucenie odpadów do kosza wcale nie sprawia, że znika problem ich nadmiernej produkcji. Według najnowszych danych GUS-u każdy Polak wytwarza co roku ponad 300 kg śmieci, czyli równowartość wagi dorosłego łosia. Dwuosobowe gospodarstwo domowe produkuje natomiast odpady o wadze porównywalnej do ciężaru Fiata 126p. Ile takich aut zmieściłoby się w Twoim pokoju?

Na szczęście nie musisz hodować w swoim domu łosia, ani zamieniać salonu w parking. Warto jednak pamiętać o tych danych podczas dokonywania zakupów i wybierać produkty, które generują mniej odpadów. O to właśnie chodzi w idei #lesswaste, która zyskuje coraz większą popularność i stanowi ważny element filozofii działania marki Banana Socks

Mniej śmieci, więcej radości

Czy zakup naszych śmiesznych skarpetek może pozytywnie wpłynąć na losy planety? Tak, ponieważ wybór ekoświadomej marki, które stosuje ekologiczne opakowania, to pierwszy krok do zmniejszenia rosnącej góry odpadów. Właśnie dlatego #lesswaste nie jest dla nas tylko ideą, lecz zestawem konkretnych działań, które codziennie wdrażamy, prowadząc sklep Banana Socks.

Nie możemy całkowicie zrezygnować ze stosowania opakowań, ponieważ zależy nam na tym, aby Twoje ulubione skarpetki były starannie zabezpieczone przed uszkodzeniem w czasie dostawy. Dlatego zamiast być firmą #zerowaste, staramy się ograniczyć ilość materiałów wykorzystywanych do pakowania i wybierać ekologiczne zamienniki plastiku. Dzięki temu możemy z dumą potwierdzić, że jesteśmy marką przyjazną środowisku, która działa zgodnie z ideą #lesswaste. Zobacz, co to oznacza w praktyce!

6 kroków do zmniejszenia ilości odpadów

Starannie dobieramy materiały, które wykorzystujemy do pakowania kolorowych skarpet dla fanów banana style. Dlaczego jest to dla nas tak ważne? Ponieważ wiemy, że każde opakowanie trafi w końcu do kosza na śmieci. Wybieramy więc takie materiały, które można poddawać recyklingowi.

Zobacz, co znajdziesz w każdym opakowaniu ze śmiesznymi skarpetkami!

Jak ekoświadoma marka Banana Socks pakuje swoje zamówienia

1. Papierowy karton klapowy – ekologiczny i w 100%-ach biodegradowalny. Mogliśmy i dalej pakować Banana Socksy w popularne, bardziej wytrzymałe i tanie foliopaki z kolorowym nadrukiem. Mogliśmy też wybrać biodegradowalne foliopaki. Dlaczego więc tego nie zrobiliśmy? Bo wiemy, że nie ma jeszcze w Polsce opakowań z biodegradowalnego plastiku, który ulega całkowitemu rozkładowi. A te, które istnieją, rozpadają się na szkodliwy mikroplastik. Jego cząsteczki wnikają później do ziemi, wód gruntowych oraz naszych organizmów (wg najnowszych badań każdy z nas zjada średnio 5 g mikroplastiku tygodniowo – tyle, ile wystarczy do wyprodukowania karty kredytowej). Wiemy, że dla naszych Klientów wygląd opakowania ma mniejsze znaczenie niż zdrowie i życie w zgodzie z naturą. Do pakowania wybieramy więc kartony, a ich mniej efektowny wygląd wynagradzamy Ci kolorami I wzorami najbardziej wesołych skarpet na świecie.

2. Ulotki z ekopapieru – wyglądają niepozornie, ale przecież nie każdy bohater nosi pelerynę, prawda? ;) Nasze ulotki powstają w 100%-ach z makulatury. Dodajemy je do przesyłek, aby przypominać, że kupując nasze skarpetki, sadzisz drzewo.

3. Ekochrupki (skropak) – delikatnie otulają Twoje kolorowe skarpetki Banana Socks, chroniąc je przed zniszczeniem podczas dostawy. Równie delikatny jest ich wpływ na środowisko naturalne – są w 100%-ach biodegradowalne i zostały wykonane ze składników pochodzenia roślinnego. Możesz je umieścić w przydomowym kompostowniku lub w doniczkach z kwiatami, ponieważ mają naturalny skład i rozpuszczają się w wodzie.

4. Papierowa taśma – ekologiczna, podlegająca recyklingowi i ciesząca wzrok logotypem Twoich ulubionych skarpet. Plastikowa taśma nie ma z nią żadnych szans!

5. Papierowe pudełka prezentowe – jeśli chcesz podarować bliskiej osobie skarpety na prezent, zrób to w dobrym stylu! Wybierz designerskie skarpetki Banana Socks, a my dostarczymy je w całkowicie biodegradowalnym pudełku wykonanym z papieru pochodzącego z recyklingu. Chcesz jeszcze bardziej ograniczyć liczbę odpadów? Zachęć obdarowanego do kreatywnego wykorzystania pudełka, np. w roli skrytki na drobiazgi.

6. Duże kartony papierowe – pakujemy w nie zamówienia hurtowe, które realizujemy dla Partnerów B2B. Pudełka z naszego magazynu nie są jednorazowe – ich wielokrotne wykorzystanie to nasz kolejny sposób na prowadzenie firmy zgodnie z ideą #lesswaste.

Stawiaj pierwsze kroki w dobrym stylu

Troska o środowisko naturalne nie wymaga wielkich poświęceń, lecz dokonywania świadomych wyborów konsumenckich. Twoja każda decyzja – nawet ta pozornie nieistotna – może uczynić świat lepszym. Jeśli więc chcesz podjąć wyzwanie i zacząć żyć zgodnie z ideą less waste, zacznij od małych kroczków. Pierwszym z nich może być wybór marki przyjaznej środowisku, która poprzez swoje działania codziennie ogranicza ilość wytwarzanych odpadów. Już dzisiaj zacznij stawiać pierwsze kroki na drodze do życia w zgodzie z ideą #lesswaste. I zrób to w dobrym stylu – najlepiej krocząc dumnie w kolorowych skarpetkach Banana Socks <3.


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl